Unirea Dej a început noul an cu o victorie: 3-1, în deplasare, cu ”U” Cluj – FOTO

Echipa de volei Unirea Dej a câștigat cu scorul de 3-1 meciul din deplasare cu ”U” Cluj, disputat astăzi cu începere de la ora 12.

Partida, care a contat pentru a XIV-a etapă a Diviziei A1 la volei masculin – a III-a a returului, s-a disputat în Sala Sporturilor „Horia Demian” din Cluj-Napoca. Înaintea acestei confruntări, CS Unirea Dej ocupa cea de-a opta poziție în clasamentul Diviziei A1 la volei masculin, cu 15 puncte acumulate, în vreme ce clujenii se situau pe a zecea treaptă, cu 11 puncte strânse până acum.

Dejenii antrenați de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi s-au impus cu 25-21 în primul set. Același scor s-a înregistrat și în actul secund, însă în favoarea clujenilor. Uniriștii s-au regrupat și au preluat din nou conducerea pe tabela de marcaj, după 25-22 în runda a treia, pentru ca în final să se impună cu 3-1 (25-15 în setul patru) și să obțină toate cele trei puncte puse în joc.

Etapa viitoare, CS Unirea Dej va întâlni pe teren propriu formația ACS Volei Municipal Zalău. Meciul este programat sâmbătă, 20 ianuarie, de la ora 18, în Sala Sporturilor.