Unirea Dej a învins o echipă din Liga 1, în ultimul amical din cantonament – FOTO

Echipa de fotbal Unirea Dej a învins cu 2-0 AFC Hermannstadt (Liga 1), în ultimul amical din cantonament.

Partida de verificare dintre cele două formații s-a disputat ieri seară, cu începere de la ora 18, pe Stadionul Municipal Sibiu. Uniriștii au marcat de două ori în repriza secundă, prin Alexandru Militaru (’50 – șut de la 30 de metri) și Cristian Chira (’85 – penalty).

Dragoș Militaru i-a utilizat pe: Railean – Roș, Burdeț, D. Pop, Gîț, Ad. Pop, Kereki, Chira, Cocian, Al. Pop, Fl. Blaj. În repriza secundă au mai evoluat: Chindriș – Buta, Ciubotaru, Al. Militaru, Meszaroș, Călugăr, Bogdan, Frăsineanu și Andr. Pop.

După cantonamentul care se va încheia mâine, Unirea Dej mai are stabilite alte patru jocuri de verificare, următorul fiind cu nou-promovata în Liga 2 CSC Dumbrăvița (16 iulie, Alba Iulia).