Unirea Dej a pierdut cu Dinamo. Bucureștenii au revenit după 3 săptămâni de pauză

Echipa de volei Unirea Dej a fost învinsă ieri, scor 0-3, de CS Dinamo București.

Partida dintre cele două formații s-a disputat ieri după-amiază, cu începere de la ora 17, în capitală. Uniriștii au fost zdrobiți în primul set, 13-25. Deși în următoarele două runde au pus ceva mai multe probleme adversarilor, tot ”câinii roșii” au fost câștigători, 25-22, respectiv 25-23, iar meciul s-a încheiat în minimum de seturi.

De menționat că dinamoviștii au revenit după trei săptămâni de pauză (a fost focar de COVID-19 la echipă, ).