Sport
Unirea Dej a pierdut cu Dinamo. Bucureștenii au revenit după 3 săptămâni de pauză
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/04/volei-generall.jpg)
Echipa de volei Unirea Dej a fost învinsă ieri, scor 0-3, de CS Dinamo București.
Partida dintre cele două formații s-a disputat ieri după-amiază, cu începere de la ora 17, în capitală. Uniriștii au fost zdrobiți în primul set, 13-25. Deși în următoarele două runde au pus ceva mai multe probleme adversarilor, tot ”câinii roșii” au fost câștigători, 25-22, respectiv 25-23, iar meciul s-a încheiat în minimum de seturi.
De menționat că dinamoviștii au revenit după trei săptămâni de pauză (a fost focar de COVID-19 la echipă, ).