Unirea Dej a trecut de ”U” Cluj cu 3-0. Urmează un alt meci ”acasă”

Echipa de volei Unirea Dej a trecut cu 3-0, pe teren propriu, de ”U” Cluj, în a VII-a etapă a Diviziei A1 la volei masculin.

Întâlnirea de ieri după-amiază, de la ora 18, s-a disputat în Sala Sporturilor Dej. Elevii antrenați de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi și-au adjudecat primul set cu 25-21, iar în al doilea s-au impus cu 25-20.

O diferență mai mare de scor s-a înregistrat în runda a treia, când dejenii au controlat ostilitățile în totalitate și nu le-au dat nicio șansă adversarilor din Cluj. Setul s-a încheiat 25-15, iar în urma acestei victorii Unirea Dej mai adaugă trei puncte în clasament.

Etapa următoare, pe 1 Decembrie, Unirea joacă tot ”acasă” cu Aracada Galați. Confruntarea este programată de la ora 16.