Unirea Dej, egala lui Dinamo, în a șaptea etapă a Play-off-ului Ligii 2

În a șaptea etapă din Play-off-ul Ligii 2, echipa de fotbal Unirea Dej a remizat, scor 0-0, cu Dinamo București și a adăugat încă un punct în clasament, al 36-lea.

Meciul dintre Dinamo și Unirea Dej s-a disputat astăzi, cu începere de la ora 14:45, pe Stadionul ”Arcul de Triumf” București. Prima repriză, încheiată 0-0, a fost lipsită de ocazii, jocul fiind echilibrat. Defensiva Unirii Dej nu a avut prea mari probleme nici în partea secundă, astfel că poarta apărată de Railean a rămas intactă.

Pe plan ofensiv, Angelo Cocian (’68) a ratat o ocazie foarte mare, din 10 metri, după ce a rămas față în față cu Dujmovic, dar a trimis peste. Apoi, cu șapte minute înainte de finalul jocului, Fulga (’83) cu o lovitură de cap a ratat de puțin ținta.

Vă reamintim, în Play-off-ul Ligii 2, elevii lui Dragoș Militaru au obținut patru puncte, în urma a patru remize (0-0 cu Gloria Buzău, Poli Iași și Dinamo, respectiv 1-1 cu CSA Steaua).

Primul ”11”: 39. RAILEAN – 20. GÎȚ, 21. D. POP, 13. CHIRA, 98. MAFTEI, 99. AD. POP, 14. MILITARU (’51 FULGA), 8. MATIȘ (’62 CĂTINEAN), 17. COCIAN, 11. AL. POP (C), 10. BLAJ (’78 BURDEȚ). Rezerve neutilizate: 12. CHINDRIȘ, 26. CHECICHEȘ – 4. BUTA, 7. AN. POP, 22. BOGDAN, 77. FRĂSINEANU.