Sport
Unirea Dej, ELIMINATĂ din Cupa României de Volei Municipal Zalău – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
6 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/01/Unirea-Dej-Volei-Municipal-Zalau-Cupa-Romaniei-3-1024x768.jpg)
Echipa de volei Unirea Dej a fost învinsă cu scorul de 3-0, pe teren propriu, de formația ACS Volei Municipal Zalău, în Cupa României.
Partida – disputată în această după-amiază, cu începere de la ora 16, în Sala Sporturilor Dej – a contat pentru sferturile de finală ale Cupei României la volei masculin.
Zalăuanii au controlat ostilitățile și s-au impus în minim de seturi (-16, -16, -19), asigurându-și calificarea în Final Four-ul programat în perioada 11-12 mai. Gazda semifinalelor și a finalei va fi stabilită pe 23 aprilie 2019.
Evident, sferturile de finală fiind în manșă unică (fără meci retur), în urma acestei înfrângeri CS Unirea Dej a fost eliminată din Cupa României.