Unirea Dej încheie seria amicalelor cu o victorie – VIDEO

În ultimul amical disputat înaintea reînceperii Ligii 2, Unirea Dej s-a impus cu 2-1 (1-1) în fața formației CSM Sighetu Marmației. Partida de verificare de pe Stadionul Municipal Dej a avut loc astăzi, cu începere de la ora 13.

Florin Blaj a deschis scorul în minutul 5, cu un șut de la marginea careului mare. Oaspeții au egalat după numai 6 minute, prin Simion Pop. Până la finalul primei reprize, ambele echipe au avut mai multe ocazii de a prelua conducerea pe tabelă, dar nu au reușit să le fructifice.

Cu zece minute înainte de finalul jocului de pe Municipal, Andrei Pop – intrat de câteva secunde pe dreptunghiul verde – a fost faultat în careu, iar centralul a indicat penalty. Tot el a transformat lovitura de la punctul cu var și a stabilit scorul final, 2-1.

Primul ”11”: Railean – Maftei (‘85 Frăsineanu), Burdeț, Buta, Gîț (‘85 Roș), Ad. Pop (‘70 Bogdan) Cătinean (C) (‘65 Chira), Matiș (‘65 Militaru), Cocian (‘77 An. Pop), Al. Pop (‘77 Călugăr), Blaj (‘63 Fulga).