Unirea Dej, învinsă de Comuna Recea într-un amical disputat azi – FOTO

Echipa de fotbal Unirea Dej (locul 1, seria a IX-a, Liga a III-a) a fost învinsă cu 2-0 de ACS Fotbal Comuna Recea (locul 18, Liga a II-a) într-un amical disputat azi.

Partida de verificare dintre FC Unirea Dej și ACS Fotbal Comuna Recea s-a disputat astăzi, cu începere de la ora 13, pe terenul sintetic din localitatea Iclod. Prima repriză a fost destul de echilibrată, cele două formații împărțindu-și șansele de a marca (cu un mic plus pentru maramureșeni, care au zguduit transversala chiar înainte de pauză).

După reluare, Recea a deschis scorul cu ajutorul unui șut de la marginea careului mare, iar în nici 10 minute s-a făcut 2-0, grație unui balon trimis în plasă, din 9 metri.

Elevii antrenați de Dragoș Militaru vor mai evolua în alte patru jocuri de verificare în compania următoarelor formații: Baia Mare (16 februarie, la Iclod), Bistrița (27 februarie), Șimleu Silvaniei (3 martie) și Sănătatea Cluj (6 martie). Amicalul cu ”U” Cluj a fost anulat.