Unirea Dej, învinsă în sferturile Cupei României de Volei Municipal Zalău, scor 1-3

Echipa de volei Unirea Dej a pierdut, scor 1-3, meciul tur cu Volei Municipal Zalău, din cadrul sferturilor Cupei României.

Sălăjenii și-au adjudecat primele două seturi destul de ușor, 25-18, respectiv 25-13. Elevii antrenați de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi s-au regrupat, au turat motoarele și au început să pună probleme gazdelor. La finalul setului trei, tabela a indicat 25-21 pentru Dej, iar oaspeții sperau să egaleze la doi.

Din păcate pentru uniriști, jocul bun din actul trei nu a mai funcționat la fel, iar zălăuanii s-au distrat în ultima rundă, scor 25-13. Volei Municipal Zalău – CS Unirea Dej s-a încheiat 3-1, iar sălăjenii sunt favoriți la calificare.

Returul sferturilor Cupei României, programat în Sala Sporturilor Dej, va avea loc pe 13 decembrie.

Tot în această fază a competiției au mai fost programate meciurile CSM București – SCMU Craiova 1-3 și LMV Tricolorul Ploiești – Steaua București 3-0. Duelul dintre Arcada Galați și Dinamo București a fost reprogramat pentru data de 29 noiembrie, ora urmând să fie anunțată ulterior.