Unirea Dej n-a avut milă de Gloria Bistrița. Sâmbătă, prima etapă din Liga 2 – FOTO

În ultimul amical disputat în această vară, FC Unirea Dej n-a avut milă de Gloria Bistrița, formație pe care a învins-o cu 7-2.

Partida de verificare dintre cele două formații a avut loc ieri, cu începere de la ora 11, pe Stadionul Municipal Dej. Oaspeții au deschis scorul, din penalty, în minutul 3, dar Angelo COCIAN (‘34, ‘54), Alex GÎȚ (‘45+1, ‘66, ‘74) și Daniel POP (‘71) au întors scorul pentru gazde. Cu 5 minute înainte de finalul jocului, bistrițenii au redus din diferență, tot din penalty. David MAFTEI a închis tabela în minutul 87, astfel că cinci dintre golurile Unirii Dej au fost marcate de fundași.

Primul ”11” trimis în teren de antrenorul Dragoș Militaru: 39. RAILEAN – 19. ROȘ, 15. BURDEȚ, 21. D. POP, 20. GÎȚ, 99. AD. POP, 14. MILITARU, 17. COCIAN, 11. AL. POP, 10. BLAJ (C), 18. FULGA. În repriza secundă au mai intrat pe teren: 22. BOGDAN, 13. CHIRA, 16. CĂLUGĂR, 98. MAFTEI, 77. FRĂSINEANU, 5. VOMIR, 8. MESZAROȘ, 7. AN. POP.

Sâmbătă, de la ora 11, FC Unirea Dej va întâlni AFK Csikszereda Miercurea Ciuc în prima etapă din Liga 2. Meciul va avea loc tot pe Stadionul Municipal Dej.