Unirea Dej obține la Slatina prima victorie în deplasare din acest sezon

În a patra etapă din Liga 2, echipa de fotbal Unirea Dej a obținut prima victorie în deplasare din acest sezon, 2-1 cu CSM Slatina.

Partida s-a disputat astăzi, de la ora 11, pe Stadionul 1 Mai din Slatina. Alex Piftor (’18) a deblocat tabela cu o execuție spectaculoasă, la vinclu, de la 18 metri. Gazdele au egalat printr-un șut la fel de frumos, de la 20 de metri, autorul lui fiind Cătălin Doman (’39), astfel că scorul pauzei a fost 1-1. În minutul 73, Florin Blaj a executat un corner de pe partea stângă și Daniel Pop a reluat cu capul în plasă, marcând golul care aduce Unirii Dej toate cele 3 puncte puse în joc.

Primul ”11”: R. Pop – Zamfirescu, D. Pop, Negrea, Șuteu, Stancovici (’83 Pruteanu), Ad. Pop (’89 Scocîlcă), Chira (C), Ciocan (’89 Ciuciulete), Golda (’66 Fulga), Piftor (’66 Blaj). Rezerve neutilizate: Chindriș – Geană, Roș, Zanc.