Unirea Dej obține primul punct în Play-off-ul Ligii 2, după 0-0 la Buzău

Echipa de fotbal Unirea Dej a remizat, scor 0-0, cu Gloria Buzău și a obținut primul punct în Play-off-ul Ligii 2.

Partida disputată pe Stadionul Gloria din Buzău – începută la ora 12:30 – a contat pentru a treia etapă a Play-off-ului Ligii 2. Înaintea acestei runde, cele două formații erau despărțite de un singur punct (Gloria 33, Unirea 32).

În prima repriză, încheiată 0-0, Unirea Dej a avut o ocazie mare, în minutul 41. Scăpat din marcaj, Răzvan Matiș (’41), cu capul, din 7 metri, a ratat o șansă foarte bună de a modifica tabela. Și Florin Blaj a irosit o ocazie colosală, în prelungirile părții secunde, după ce a scăpat singur cu portarul advers. Anterior acestei faze, Buta putea înscrie golul campionatului, de la jumătatea terenului, dar balonul a trecut puțin peste transversală. De cealaltă parte, buzoienii au ratat ocazii prin Angelov (’13), Boiciuc (’56, ’68) și Pandele (’75, ’87).

Cum niciuna dintre echipe nu a reușit să puncteze, jocul din Crâng s-a încheiat cu scor alb, iar elevii lui Dragoș Militaru se întorc la Dej cu primul punct obținut în Play-off.

Gloria Buzău: Stoian – Oteliță, Vîrtej, Wiktorski, Șuteu, Lopez (C), Gaitan, Lazăr, V. Alexandru, V. Angelov, Boiciuc. Rezerve: Rusu – Marku, Cârstocea, Godwin, Blejdea, Munteanu, Greu, Pandele, Uțiu. Antrenor: Adrian Mihalcea.

Unirea Dej: Railean – Gîț, D. Pop, Chira, Roș, Cătinean, Ad. Pop, Al. Militaru, Călugăr, Al. Pop (C), Matiș. Rezerve: Chindriș, Checicheș – V. Bogdan, Fulga, Buta, Maftei, Blaj, Burdeț, An. Pop. Antrenor: Dragoș Militaru.

Protejat cu parola. Introdu parola pentru a vedea comentariile.

1. Pingback: O nouă deplasare grea pentru Unirea Dej. Când va avea loc meciul cu liderul Ligii 2, Poli Iași - Dej24.ro