Unirea Dej, prima victorie în Liga 2! HATTRICK pentru Alex Pop – FOTO

Echipa de fotbal Unirea Dej s-a impus cu 3-0 în fața formației CSC 1955 Șelimbăr și a obținut prima victorie în Liga 2, după 14 ani și 5 luni. Toate golurile au fost marcate de același jucător: Alex Pop.

Confruntarea dintre FC Unirea Dej și CSC 1955 Șelimbăr – disputată azi, cu începere de la ora 11, pe Municipal – a contat pentru a patra etapă din Liga 2. După o primă repriză destul de echilibrată, ”panterele roz” au deschis scorul în minutul 54. Roș a executat un corner de pe dreapta, căpitanul Cătinean a recentrat balonul pentru Alex Pop și acesta a marcat, cu capul, primul gol al Unirii Dej în acest sezon.

Zece minute mai târziu, Frăsineanu a centrat excelent de pe dreapta și Alex Pop a reluat cu capul pentru 2-0. Vârful Unirii avea să reușească hattrick-ul în minutul 72. Manole a scăpat singur pe partea stângă și a pasat perfect pentru același Alex Pop, care a finalizat și a devenit astfel primul jucător care înscrie de trei ori în acest campionat.

La finalul celor 90 de minute, tabela de marcaj de pe Stadionul Municipal Dej a indicat 3-0 pentru gazde, dejenii obținând o victorie pe deplin meritată și toate cele trei puncte puse în joc.

Vezi la finalul articolului declarațiile făcute după meci!

FC Unirea Dej: Railean – Roș, Kereki, Burdeț, Al. Rus, Ad. Pop, Cătinean (cpt.), Al. Militaru, Manole, Al. Pop, Cocian. Rezerve: R. Papp – Al. Blaj, D. Pop, Al. Papp, Chira, Ed. Meszaros, D. Blaj, Frăsineanu, Vl. Bogdan. Antrenor: Dragoș Militaru.

CS Comunal Șelimbăr: R. Gal – D. Tătar, Biatoumoussoka, Vișa, R. Crișan, Al. Vodă, Curtean (cpt.), Rob. Boboc, Al. Neacșa, Cîrstean, Antone. Rezerve: Vâtcă – Al. Badea, Vecerdea, Andr. Roșu, Al. Luca, Ciocâlteu, Natea, Criștiu, Goh. Antrenor: Eugen Beza.