Unirea Dej produce Oțelului primul eșec în acest sezon! Angelo COCIAN a reușit o nouă dublă

Echipa de fotbal Unirea Dej s-a impus cu 2-0 în fața Oțelului Galați și a administrat prima înfrângere liderului Ligii 2.

Partida dintre Unirea Dej și Oțelul Galați – care a contat pentru a noua etapă din Liga 2 – s-a disputat astăzi, de la ora 13, pe Stadionul Municipal Dej. Gazdele au deschis scorul în minutul 8. Florin Blaj a centrat excelent de pe partea dreaptă și Angelo Cocian a înscris, cu capul, din 4 metri. Tot el a marcat și al doilea gol, în minutul 45, când a prins un șut fabulos de la 18 metri, direct în vinclul porții apărate de Dur-Bozoancă. Cu ”dubla” de azi, Cocian a urcat pe prima treaptă a clasamentului golgheterilor acestui sezon.

Grație acestei victorii, Unirea Dej a egalat Oțelul la numărul de puncte (18), însă a depășit echipa lui Dorinel Munteanu la golaveraj și ocupă, din nou, primul loc în Liga 2!

Unirea Dej: Chindriș – Maftei, D. Pop, Burdeț, Buta, Chira, Kereki, Ad. Pop, Blaj (C), Al. Pop, Cocian. Rezerve: Railean – Vomir, Gîț, Al. Militaru, Frăsineanu, Fulga, Greu, Bogdan, An. Pop. Antrenor: Dragoș Militaru.

SC Oțelul: Dur-Bozoancă – An. Rus, Azinovic, Yabre, Nedelea – Cisotti, Neagu (C), Gorovei – Maxim, Cîrjan, Berisha. Rezerve: R. Pop – Panait, Bokhashvili, Farcaș, Mitoi, Adăscăliței, Markovic, Sîrghi, Kip. Antrenor: Dorinel Munteanu.