Unirea Dej ”respiră”! S-a apropiat la trei puncte de Dumbrăvița și speră la salvare

Unirea Dej a învins pe teren propriu ACS Campionii FC Argeș cu 1-0 și, profitând de înfrângerea Dumbrăviței, s-a apropiat la trei puncte de timișeni.

Partida cu FC Argeș – contând pentru a cincea etapă a Play-out-ului – s-a disputat astăzi, cu începere de la ora 11, pe Stadionul Municipal Dej. După o primă repriză încheiată alb, în minutul 69, Alexandru Șuteu a centrat excelent în fața porții și Albert Hofman, cu capul, a marcat singurul gol al confruntării.

Întrucât CSC Dumbrăvița a pierdut ”acasă” cu Metaloglobus București (0-2), FC Unirea Dej s-a apropiat la trei puncte de formația din județul Timiș, cea care ocupă locul 5, ultimul salvabil de la retrogradare. Din Play-out mai sunt de disputat două etape, astfel că se mai pot obține 6 puncte.

Primul ”11”: Moroz – D. Pop, Kereki (C), Chira, Șuteu, Stancovici, Ciuciulete (’56 Telcean), Ad. Pop (’89 Dulca), Hofman, Blaj (’89 Militaru), Bîrnoi (’61 Golda). Rezerve: R. Pop – Roș, Pruteanu, Manole, Călugăr.