Unirea Dej, victorie clară cu liderul seriei 10 din Liga 3, Gloria Bistrița – FOTO

Echipa de fotbal Unirea Dej s-a impus, scor 4-1, în fața formației CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud (locul 1, seria 10, Liga 3).

Partida de verificare a avut loc astăzi, de la ora 12, la Baza Transilvania, pe un teren sintetic. Inițial, jocul trebuia să aibă loc pe Stadionul ”Jean Pădureanu”, dar a fost mutat din cauza condițiilor meteo.

Florin Blaj (‘10), Alex Pop (‘16, ‘21) și Răzvan Matiș (‘35) au stabilit scorul pauzei, 4-0. Bistrițenii au redus din diferență în minutul 72, prin Marius Curtuiuș.

Unirea Dej, rep. 1: Chindriș (‘30 Railean) – Maftei, Burdeț, Buta, Gîț, Cătinean (C), Ad. Pop, Matiș, Cocian, Al. Pop, Blaj.

Unirea Dej, rep. 2: Railean (‘60 Checicheș) – Frăsineanu, D. Pop, Buta (‘87 Georgiu – junior 2006), Roș, Cătinean, Militaru, An. Pop, Călugăr, Fulga, Bogdan (‘87 Șuteu – junior 2006).

Vă reamintim, în perioada 30 ianuarie-10 februarie, echipa noastră va desfășura un cantonament în Antalya, Turcia.