Sport
Victorie dramatică pentru Unirea Dej în ultima etapă din turul Diviziei A1
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/12/Sala-Sporturilor-Petru-Stavariu-1024x768.jpg)
În ultima etapă din turul Diviziei A1 la volei masculin, CS Unirea Dej a învins cu 3-2 Știința București.
Partida dintre Unirea Dej și Știința București – contând pentru etapa cu numărul 11 – s-a disputat ieri, cu începere de la ora 18, în Sala de Sport ”Petru Stăvariu” din Dej. Uniriștii antrenați de Ovidiu Tămaș s-au impus în primele două seturi, 25-23, 25-22, însă voleibaliștii din capitală nu s-au dat bătuți și au reușit să revină în joc, egalând la doi (25-19, 25-15) și trimițând meciul în decisiv.
În runda finală, dejenii au condus cu 3-1, 7-4 și 13-7 și au încheiat-o cu 15-10. În urma acestui rezultat final (3-2), gazdele obțin două puncte în clasament, în timp ce oaspeții se întorc la București cu un punct.