Victorie pentru Unirea Dej, pe teren propriu. Ferhaoui și Bogdan au înscris în poarta Ulmeniului

Echipa de fotbal Unirea Dej a învins cu scorul de 2-0, pe teren propriu, formația Viitorul Ulmeni, într-un meci disputat sâmbătă după-amiază.

Partida dintre FC Unirea Dej și Viitorul Ulmeni a contat pentru etapa a XXVI-a a seriei a V-a din Liga a III-a. Cu Costel Bădan pe bancă, pe post de coordonator, Unirea Dej a reușit să deschidă scorul în minutul 15 prin Stefan Ferhaoui și a controlat jocul până la pauză.

Tot dejenii s-au aflat la cârma jocului și în partea secundă. Pe fondul unui joc bun, gazdele au înscris din nou în minutul 55 și și-au asigurat victoria. Paul Bogdan a marcat cu un șut din marginea careului mic, iar tabela nu s-a mai modificat până în minutul 90.

FC Unirea Dej a câștigat meciul de pe teren propriu cu 2-0 și a urcat pe locul 9 în clasamentul seriei a V-a din Liga a III-a, ajungând la borna 32.

În celelalte meciuri ale etapei s-au înregistrat următoarele rezultate:

vineri, 5 mai, ora 18:00
Sănătatea Cluj – Unirea Jucu 0-0
Gaz Metan Mediaş II – Metalurgistul Cugir 3-2

Valentin Coreşeanu (11 – pen.), Darius Olaru (25), Giuliano Tili (29 – pen.) / Ovidiu Stoianov (45+1 – pen., 64)
FC Bistriţa – Avântul Reghin 0-3
FC Bistriţa s-a retras din campionat şi pierde toate meciurile returului la „masa verde”.
sâmbătă, 6 mai, ora 18:00
ACS Comuna Recea – ASA Târgu Mureş II 1-1