VOLEI | CS Unirea Dej a pierdut cu 3-1 confruntarea împotriva lui Dinamo București

Echipa de volei Unirea Dej a pierdut cu 3-1 meciul din deplasare cu Dinamo București, din a VIII-a etapă din cadrul turneului pentru locurile 7-12 a Diviziei A1 la volei masculin.

Meciul disputat ieri după-amiază, cu începere de la ora 16:00, în Capitală, a contat pentru a VIII-a etapă din cadrul turneului pentru locurile 7-12 a Diviziei A1 la volei masculin, a III-a a returului. Doar primul set a fost câștigat de elevii antrenați de Marius Dascălu și Tiberiu Szilagy, scor 22-25.

Dinamoviștii au reușit să se desprindă la șase puncte și să se impună în setul doi cu 25-19.

Dejenii nu au reușit să-și revină nici în setul al treilea, câștigat tot de „câinii roșii”, cu scorul de 25-17.

Ultima rundă a fost adjudecată tot de bucureșteni, care au reușit să-și adjudece setul cu 25-18 și să câștige partida cu 3-1.

Pentru CS Unirea Dej urmează meciul de pe teren propriu cu CS Știința Explorări Baia Mare. Confruntarea din Sala Sporturilor este programată să aibă loc sâmbătă, 21 aprilie, de la ora 18:00.