VOLEI – CS Unirea Dej a pierdut meciul de la Galați cu Arcada, scor 1-3

Echipa de volei Unirea Dej a pierdut cu 3-1 meciul din deplasare, disputat ieri seară, cu formația CS Arcada Galați.

Partida, care a contat pentru a XIX-a etapă a Diviziei A1 la volei masculin – a opta a returului, s-a jucat în Sala Polivalentă „Dunărea” din Galați. Înaintea acestei confruntări, CS Unirea Dej ocupa cea de-a șaptea poziție în clasamentul Diviziei A1, cu 23 puncte acumulate, în vreme ce gălățenii se situau pe cea de-a treia treaptă a podiumului, cu 40 de puncte strânse până acum.

Dejenii au reușit să ”fure” primul set și să se impună cu 25-21. Gălățenii s-au regrupat în pauza dintre runde, iar actul secund a fost mult mai echilibrat. Câștig de cauză au avut în final gazdele, 27-25. Tot voleibaliștii Arcadei și-au adjudecat și setul trei, de data aceasta la o diferență considerabilă, 25-15, și setul patru, cu 25-12.

În urma acestui rezultat, 1-3, Unirea se întoarce la Dej fără niciun punct și se pregătește pentru întâlnirea de pe teren propriu cu CSM București. Partida este programată miercuri, 14 februarie, de la ora 18, în Sala Sporturilor.

Vă reamintim, runda precedentă, CS Unirea Dej a pierdut cu scorul de 2-3 întâlnirea de pe teren propriu cu formația Tricolorul LMV Ploiești, după ce a revenit de la 1-2 și s-a ajuns în decisiv. Chiar și așa, uniriștii au reușit să obțină un punct mare dintr-o confruntare cu o echipă cu pretenții.