Sport
VOLEI | CS Unirea Dej întâlnește vineri, în prima fază a Cupei României, CS „U” Cluj!
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/10/Unirea-Dej-U-Cluj-volei-1.jpg)
CS Unirea Dej va întâlni vineri, 22 noiembrie, în prima fază a Cupei României formația CS „U” Cluj.
Partida din Dej se va disputa cu începere de la ora 18:00, în Sala Sporturilor din Dej, și contează pentru prima fază (optimi) a Cupei României la volei masculin.
Celelalte două partide ale primei faze sunt CSA Steaua București – CS Știința Explorări Baia Mare și CSM Gloria Buzău – CSM Câmpia Turzii. La fel ca şi în ultimii ani, cele mai bune echipe din campionatul trecut – SCMU Craiova, ACS Volei Municipal Zalău, CS UV Timișoara, CS Dinamo București și CSM Arcada Galați – intră în competiție începând cu sferturile Cupei României.