Sport
VOLEI | CS Unirea Dej joacă sâmbătă, în deplasare, cu SCMU Craiova, în lupta pentru locurile 1-6!
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
4 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/04/volei-generall.jpg)
Echipa de volei Unirea Dej va întâlni sâmbătă, 7 martie, de la ora 18:00, în deplasare, formația SCMU Craiova.
Partida dintre cele două echipe contează pentru a I-a etapă din lupta pentru locurile 1-6 a clasamentului Diviziei A1 la volei masculin. Înaintea acestei confruntări, elevii lui Marius Dascălu și Tiberiu Szilagyi ocupă locul 5 în clasament, cu 31 puncte acumulate, în timp ce oltenii se află pe a II-a poziție, având 43 puncte strânse.
Etapa precedentă, dejenii au învins în deplasare fulgerător CSU UV Timișoara, scor 0-3. În urmă cu două etape, uniriștii au fost învinși cu scorul de 1-3, pe teren propriu, de SCMU Craiova. Detalii AICI!