VOLEI | CS Unirea Dej, primul meci din noul an și primul eșec. A fost învinsă cu 3-1 de Caransebeș

CS Unirea Dej se întoarce fără niciun punct de la Caransebeș, după meciul din cadrul etapei a 14-a a Diviziei A1 la volei masculin, prima partidă oficială a anului, potrivit site-ului oficial al clubului.

Jucătorii antrenați de Victor Lazăr și Tiberiu Szilagyi au cedat primul set al întâlnirii cu 25-15, pentru ca mai apoi să câștige al doilea set la 22.

Al treilea set al meciului a fost adjudecat de gazde, tot la 22, pentru ca ultimul set al meciului să fie câștigat la mare luptă de echipa din Caransebeș cu scorul de 30-28.

După această înfrângere, cu 3-1 în deplasare la Caransebeș, Unirea Dej așteaptă următoarea etapă, când va primi la Dej vizita celor de la VCM LPS Piatra Neamț. Meciul este programat să aibă loc sâmbătă, 28 ianuarie, cu începere de la ora 17, în Sala Sporturilor din Dej.