VOLEI. ”U” Cluj – Unirea Dej 2-3 – GALERIE FOTO

U Cluj - Unirea volei masculin (22)

Echipa de volei masculin CS Unirea Dej a câștigat, scor 3-2, meciul cu ”U” Cluj, disputat în Sala Sporturilor ”Horia Demian” din Cluj-Napoca.

Partida dintre Universitatea Cluj și Unirea Dej, care a început la ora 14, a contat pentru a doua etapă a Diviziei A1 la volei masculin. Primul set a fost unul echilibrat și oaspeții s-au impus destul de greu, scor 25-19. În actul cu numărul doi s-a mers tot umăr la umăr, și de data aceasta dejenii adjudecându-și în final runda cu 25-17.

”Șepcile roșii” s-au mobilizat spectaculos, au turat motoarele și au câștigat setul 3, scor 25-17, pentru ca apoi să ducă meciul în decisiv, după 25-20 în a patra rundă. Dejenii s-au văzut câștigători la 2-0, dar în numai câteva zeci de minute au fost egalați la doi.

În decisiv, experiența uniriștilor și-a spus cuvântul și s-au impus cu 15-8, întorcându-se astfel cu două puncte la Dej.