VOLEI | Unirea Dej a pierdut confruntarea cu CSM Câmpia Turzii

FOTO – Arhivă

CS Unirea Dej a pierdut la limită, cu scorul de 3-2, partida disputată sâmbătă în deplasare cu Câmpia Turzii, ultimul meci al dejenilor în acest an, scrie site-ul oficial al clubului.

Meciul de la Câmpia Turzii a început cum nu se poate mai prost pentru echipa antrenată de Marius Dascălu, dejenii cedând primul set la 18, iar pe al doilea la 19.

Abia în setul al treilea al întâlnirii au reușit uniriștii să revină în meci. Runda a treia s-a încheiat 23-25, iar a patra 22-25, meciul intrând astfel în setul decisiv.

Aici, gazdele au avut în permanență avantaj, Unirea reușind de puține ori să se apropie la un punct distanță, astfel că ultimul set s-a încheiat 15-11 și a adus victoria cu 3-2 pentru Câmpia Turzii.