VOLEI – Unirea Dej a pierdut cu 3-0 partida de ”acasă” cu CSM București – VIDEO

unirea-csm-bucuresti-volei-masculin

Echipa de volei Unirea Dej a pierdut, scor 0-3, întâlnirea de pe teren propriu cu formația CSM București.

Partida, care a debutat la ora 17 în Sala Sporturilor din Dej, a contat pentru a XIII-a etapă a Diviziei A1 la volei masculin (a doua a returului). Înaintea acestei confruntări, CS Unirea ocupa cea de-a 10-a poziție în clasamentul Diviziei A1 la volei masculin, cu 10 puncte acumulate, în vreme ce bucureștenii se aflau pe a șasea treaptă, cu 19 puncte strânse până în prezent.

În meciul de la Dej, bucureștenii au reușit să își impună jocul încă din primul set, pe care l-au și câștigat de altfel cu scorul de 25-22. Deși elevii antrenați de Victor Lazăr și Tibi Szilagyi și-au revenit în actul secund și s-au aflat la conducere minute bune, în final tot sportivii din capitală au avut câștig de cauză: 25-23. Cu 2-0 pe tabelă și un moral foarte bun, voleibaliștii Clubului Municipal au turat motoarele în ultima rundă și și-au adjudecat-o, cu greu ce-i drept, cu 26-24, astfel că au plecat de la Dej cu toate cele trei puncte puse în joc.

Ieri, în aceeași rundă, Steaua București a trecut cu 3-0 de Știința Bacău, iar ACS Volei Municipal Zalău s-a impus cu 3-1 în fața echipei Știința Explorări Baia Mare. Astăzi mai sunt programate meciurile Arcada Galați – Volei Club Banatul Caransebeș și Universitatea Cluj – SCMU Craiova. Partida dintre Tricolorul LMV Ploiești și VCM LPS Piatra Neamț a fost amânată pentru data de 25 ianuarie 2017.