VOLEI – Unirea Dej, ELIMINATĂ din Cupa României de Zalău – FOTO

Echipa de volei Unirea Dej a fost eliminată din Cupa României, după ce a pierdut și meciul retur (1-3) cu ACS Volei Municipal Zalău.

Contând pentru sferturile Cupei României, meciul retur dintre Unirea Dej și ACS Volei Municipal Zalău s-a desfășurat în Sala Sporturilor, cu începere de la ora 18. Partida a fost arbitrată de Serei C. (A1) și Luputan R. (A2), în timp ce observator din partea Federației Române de Volei (FRV) a fost desemnat Stan N.

Dejenii antrenați de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi au cedat cu 3-1 (25-21, 21-25, 15-25, 22-25) meciul de pe teren propriu și au fost eliminați din competiție.

Vă reamintim, pe 15 noiembrie, în meciul tur din cadrul sferturilor Cupei României, CS Unirea Dej a pierdut cu scorul de 1-3 (18-25, 13-25, 25-21, 13-25) confruntarea cu ACS Volei Municipal Zalău, întâlnire disputată pe terenul sălăjenilor.