VOLEI | CS Unirea Dej a pierdut meciul cu Știința Explorări Baia Mare, scor 1-3

Echipa de volei Unirea Dej a pierdut cu scorul de 3-1 întâlnirea, din deplasare, cu formația Știința Explorări Baia Mare, partidă care a contat pentru a patra etapă din cadrul turneului pentru locurile 7-12.

Meciul, disputat ieri după-amiază, cu începere de la ora 18:00, în Sala Sporturilor „Lascăr Pană” din Baia Mare, le-a adus față în față pe Unirea Dej, ocupanta locului 7 în clasament, cu 34 de puncte, în timp ce Unirea Dej s-a situat pe poziția a 10-a, cu 22 de puncte strânse.

Cele două formații au mers umăr la umăr în prima rundă, însă dejenii s-au distanțat spre final pe tabelă și și-au adjudecat setul cu 25-23. După reluare, jocul dejenilor nu a mai fost la fel de bun. Băimărenii au turat motoarele, iar la capătul unei runde dominate de gazde, uniriștii au pierdut la o diferență destul de mare setul al doilea, cu 25-17. Tăvălugul gazdelor a fost de neoprit și în următoarele runde, Știința Explorări reușind să-și adjudece victoria cu 3-1, după 25-15 și 25-14 în ultimele două seturi.

Elevii antrenați de Stewart Bernard urmează să întâlnească, sâmbătă, 1 aprilie, în Sala Sporturilor din Dej, formația CS Volei Caransebeș, într-un meci care contează pentru cea de-a V-a etapă din cadrul turneului pentru locurile 7-12. Partida va debuta la ora 17:00.