VOLEI – Unirea Dej – Știința Explorări Baia Mare 2-2 (AMICAL)

Echipa de volei Unirea Dej a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul amical cu Știința Explorări Baia Mare. Decizia de a se juca doar patru seturi a fost luată de comun acord.

Cea de-a doua partidă de verficare dintre Unirea Dej și Știința Explorări Baia Mare, programată astăzi, de la ora 11, în Sala Sporturilor, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, fapt inedit în volei. Decizia de a se juca doar patru seturi a fost luată de comun acord de cele două formații.

Primul set a fost adjudecat de uniriști, 25-17, pentru ca maramureșenii să egaleze pe tabelă, după 25-23 în actul secund. Elevii antrenați de Victor Lazăr și Tibi Szilagyi s-au impus în runda a treia, 25-22, iar meciul s-a încheiat 2-2, cu un ultim set câștigat de voleibaliștii din Baia Mare, 25-17.

Vă reamintim, ieri, Unirea Dej a fost învinsă cu 3-1 de formația Știința Explorări Baia Mare, într-un meci de verificare disputat în Sala Sporturilor. Vezi detalii și imagini foto/video AICI.