Vulturii Dej, medalii de BRONZ la Campionatul Național de minifotbal old-boys – FOTO

Echipa Vulturii Old-Boys Dej a obținut locul trei și medaliile de bronz la Campionatul Național de minifotbal old-boys.

Competiția s-a desfășurat în weekend la Piatra Neamț. Cele 10 echipe participante au fost repartizate în două grupe: Inter Galați, Mary Tour Terramont Durău, Auto Driver Iași, Viitorul Tg. Mureș, Old Boys Piatra Neamț în grupa A, respectiv Old Boys Roman, ACS Câmpineanca Vrancea, Vulturii Dej, Tudoriada Râșnov și Victoria București în grupa B.

Dejenii au câștigat grupa B, reușind să acumuleze 9 puncte (victorii 3-2 cu Victoria București, 1-0 cu Tudoriada Râșnov, 6-0 cu Old Boys Roman; înfrângere 0-1 cu ACS Câmpineasca Vrancea).

Vulturii s-au calificat în semifinală, unde au fost învinși de Auto Driver Iași, scor 0-2. În finala mică, după o luptă acerbă, dejenii s-au impus cu 2-1 în fața formației Tudoriada Râșnov și au obținut locul 3, respectiv medaliile de bronz.

Lotul echipei Vulturii Old-Boys Dej: Bumbu Claudiu, Bărbos Dan, Mărcuș Ioan, Dușa Mihai, Stretea Daniel, Breharu Ovidiu, Oroșan George, Sătmar Horațiu, Itu Mircea, Farcaș Ovidiu, Bacociu Călin, Silvașan Cristian, Zelencz Tiberiu, Trifan Radu. Delegat: Trifan Mihai.