Conectează-te cu noi

Sport

Vulturii Dej, vicecampioni naționali la taekwondo ITF tradițional! – FOTO

Publicat acum

pe

Sportivii Clubului „Vulturii” Dej au participat în perioada 22-24 februarie la Cupa Națională de Taekwon-do ITF Tradițional în localitatea Borș, județul Bihor, cu un lot format din 20 de sportivi, un antrenor – Bande Pavel și un arbitru – Bande Vlad.

Competiția – la care au participat au participat peste 200 de sportivi din Timișoara, Oradea, Baia Mare, Florești, Târgu Mureș, Dej, Ileanda, Zalău, Dudești sau Cluj-Napoca – s-a dovedit a fi un bun prilej de verificare pentru toate probele: luptă, tull, tehnici speciale, spargeri forță și autoapărare.

Sportivii dejeni s-au întors acasă cu rezultate foarte bune, reușind să obțină un număr total de 36 de medalii.

CLASAMENT GENERAL PE CLUBURI LOCUL II
MEDALII AUR 9 / MEDALII ARGINT 7 / MEDALII BRONZ 20
TOTAL MEDALII 36

LOCURI I AUR CAMPIONI NATIONALI

DUMITRU ELTON lupta copii mas. -12 ani -30 kg
BANDE VLAD lupta junior mas. 16-17 ani -63 kg
MUSTEA CRISTIAN lupta copii mas.-12 ani -35 kg
CUTUS MIHAELA tull fem.junior 8-7 gup //tull seniori fem. 8-7 gup
FILIP ANDREI Tull mas. -14 ani 4-3 gup
PRUNEAN DAVID lupta copii mas.-12 ani -40 kg
BANDE DARIA Lupta copii fem. -14 ani -45 kg
RUS VASILE lupta copii mas. -10 ani -30 kg.

LOC. II ARGINT VICECAMPIONI NATIONALI

SABO CATALIN lupta copii mas.-10 ani -30 kg
OANEA SARA IOANA lupta copii fem. -10 ani -25 kg
SABO ARIANA tull copii fem.-11 ani
TOMA IANNIS lupta copii mas. -8 ani -25 kg
SALATIOAN LORENA tull copii fem jun.6-5 gup //lupta fem.jun. -46/-52 kg
SALATIOAN LOREDAN tull mas.jun. 8-7 gup.7-5 gup, 4-3 gup comasat

LOC.III BRONZ

ZSANTO EDUARD lupta copii mas.-63 kg //tull 8-7 gup
BANDE VLAD tull mas.1 dan
DUMITRU ELTON tull mas.copii -14 ani 6-5 gup
RUS ARMAND tull mas. 8-7 gup -8 ani / lupta copii mas.-8 ani +25 kg
FILIP ANDREI the.sp.11-14 ani // lupta mas. -14 ani -50 ani /-50 kg
ROSU ANDREI lupta mas.cpoii -12 ani -30 kg
PRUNEAN DAVID tull mas.-14 ani 8-7 gup
PIT OANA ALEXANDRA tull fem -14 ani 8-7 gup //lupta fem.-14 ani -40 kg
BORA GEORGE lupta mas.copii -12 ani +40 kg //tull -11 ani 8-7 gup
SABO ARIANA lupta fem.copii -12 ani -40 kg
SALATIOAN LOREDAN lupta mas.jun. -57 kg
SABO CATALIN tull mas.-11 ani 6-5 gup
IONESCU ALEXANDRU lupta mas.-10 ani -25 kg.
BANDE PAVEL tull mas.veterani 3-4 dan
CUTUS MIHAELA lupta fem.jun.-46 kg./-52 kg

SALATION LOREDAN loc.II ,tull 6-ani;5 gup;
COASA MIHAIELA loc.II ,lupta copii 8-9 ani +35 kg, loc.III tull 8-9 ani ,8-7 gup
ANTONIA BOGDAN loc.III ,LUPTA 14-15 ani +65 kg;
EDUARD SZANTO loc.III ,Tull junior 8-7 gup;
LOREDANA SALATIOAN loc. III ,LUPTA COPII 12-13 ani,-40 kg;
VASILE RUS LOC.III ,lupa copii 10-11 ani ,-30 kg ;
ANTONIO VAIDA loc.III ,tull copii 6-5 gup .lupta copii 12-13 ani ,-60 kg
POP PAUL loc.III , lupta copii 12-13 ani ,-55
ANDREI FILIP loc.III ,lupta copii 12-13 ani .-55 kg;

Reclamă
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

RECLAMĂ

PUBLICITATE

TU AI DAT LIKE?

ABONEAZĂ-TE PENTRU ȘTIRI VIDEO

PUBLICITATE

CAUTĂ CE TE INTERESEAZĂ

Web Doar pe Dej24.ro

DONEAZĂ

Dacă doriți să sprijiniți financiar Dej24.ro, CLICK pe butonul de mai jos pentru a dona orice sumă de bani.

PARTENER