Social-Cultură
Ziua Drapelului va fi marcată, vineri, la Dej
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/06/ziua-drapelului-national-al-romaniei-dej-5.jpg)
Primăria Municipiului Dej și Garnizoana Dej organizează vineri, 26 iunie, o ceremonie militar- religioasă simbolică, dedicată Zilei Drapelului Național al României.
Evenimentul va debuta cu slujba de sfințire a drapelului în Biserica ”Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil”, situată pe strada Gutinului, iar de la ora 10 drapelul – purtat de militari din Garnizoana Dej – va fi binecuvântat și înălțat pe catargul din Piața Bobâlna.