VOLEI – Unirea Dej – ”U” Cluj 3-1, în primul meci de pregătire – FOTO

Unirea - U Cluj volei masculin amical (7)

Echipa de volei Unirea Dej a câștigat cu scorul de 3-1 întâlnirea amicală cu Universitatea Cluj, disputată azi, cu începere de la ora 11:30.

Primul set a fost destul de echilibrat, însă oaspeții au fost mult mai concentrați și au făcut mai puține greșeli, astfel că tabela de marcaj a indicat 25-20 în favoarea ”șepcilor roșii”. Sportivii antrenați de Victor Lazăr și Tibi Szilagyi s-au regrupat după pauză și, deși a urmat o nouă rundă extrem de disputată, au reușit să se impună cu 25-23.

Uniriștii au turat motoarele în actul cu numărul trei pe care și l-au adjudecat fără prea mari probleme, 25-17. Ultimul set a fost la discreția dejenilor (25-13), astfel că Unirea Dej – ”U” Cluj s-a încheiat 3-1.

Pentru Unirea Dej acest amical a reprezentat primul meci de pregătire a noului sezon competițional.