Viile Dejului și CFR Dej au pierdut DRAMATIC în prima etapă din Liga a IV-a

fotbal general

La prima participare în Liga a IV-a, AS Viile Dejului a pierdut dramatic, scor 2-3, cu Arieșul Turda. De asemenea, Armenopolis Gherla a obținut victoria cu CFR Dej de-abia în minutul 90.

Viile Dejului a condus cu 1-0, grație reușitei lui Silași, însă în minutul 11 Silaghi a egalat pentru Sticla Arieșul Turda. Alin Tot și-a adus echipa în avantaj, în a doua parte a meciului, dar dejenii au egalat prin Berende și meciul părea că se îndreată spre o remiză. Viile Dejului avea să piardă în minutul 86, atunci când Moldovan a marcat la doar câteva minute după ce a intrat pe teren și a adus toate cele trei puncte formației sale.

De cealaltă parte, CFR Dej a pierdut dramatic, în minutul 90, confruntarea cu Armenopolis Gherla. Dejenii au condus cu 1-0 la pauză, Bobi Chereși marcând la începutul meciului, dar fotbaliștii din Gherla au reușit să restabilească egalitatea pe tabelă. În ultimele secunde ale întâlnirii, Daniel Moldovan a adus victoria dramatică a gherlenilor. De menționat că înainte de această fază, CFR-ul a acuzat un penalty pe care arbitrul l-a tratat drept simulare.

Cele două partide au contat pentru prima etapă a Ligii a IV-a.