Sport
Dejeanul Vlad Kantor, CAMPION cu Arcada Galați. ”Mi s-a îndeplinit visul!” – FOTO

Publicat acum
4 anipe

Arcada Galaţi este campioana României la volei masculin, după ce a învins, ieri, SCM Zalău cu 3-0. Este al treilea consecutiv cucerit de echipa dunăreană.
Arcada s-a impus, pe seturi, cu 25-15, 25-17, 25-17. Gălățenii au adunat 64 de puncte, faţă de 56 ale echipei de pe locul 2, SCM Zalău. În urma acestui succes, dejeanul Vlad Kantor (libero) a devenit campion alături de Arcada, în penultima etapă a stagiunii 2020-2021.
”Ma simt foarte fericit pentru ca mi s-a îndeplinit visul de a deveni campion al României. Rasplata muncii depuse sezonul acesta, un sezon dificil din cauza pandemiei. Îmi doresc sa câștig cât mai multe campionate și să reprezint Dejul pe cea mai înaltă treaptă în campionatul național”, a declarat pentru Dej24.ro campionul Vlad Kantor.
Arcada Galaţi a cucerit titlul de campioană şi în ultimele două sezoane.
Citește și:
Început de an școlar la Dej, marcat de PROTEST. Adio, festivitate de deschidere, flori în careu și discursuri
Diseară vom avea parte de o ECLIPSĂ totală de Lună. Când va fi maximul și de unde poate fi urmărită cel mai bine
Doi artiști din Dej, Seso și Alexandra Hatos, au lansat melodia ”Depinde de tine” – VIDEO
Pingback: Dejeanul Vlad Kantor, din nou CAMPION cu Arcada! A primit medalia de aur - FOTO - Dej24.ro