A 12-a înfrângere consecutivă pentru FC Unirea Dej: 0-3 cu Sănătatea Cluj

Echipa de fotbal Unirea Dej a ajuns la 12 înfrângeri consecutive după ce a pierdut și meciul disputat azi, în deplasare, în compania formației Sănătatea Cluj.

Partida, care a contat pentru etapa a XIX-a a seriei a V-a din Liga a III-a, s-a disputat cu începere de la ora 17 pe terenul Bazei Sportive ”Clujana”. ”Virușii verzi” au controlat ostilitățile pe parcursul celor 90 de minute și au reușit să puncteze de trei ori în poarta apărată de Kodion.

Cosmin Tilincă a deschis scorul cu un eurogol, pentru ca mai apoi – în a doua repriză, în minutul 52 – Raul Ciupe să îl servească excelent pe același Tilincă, care a punctat cu capul pentru 2-0. Ultimul gol a fost înscris din penalty, iar Sănătatea Cluj – FC Unirea Dej s-a încheiat 3-0, gazdele rămânând cu toate cele trei puncte puse în joc.

În urma acestei înfrângeri, elevii antrenați de Mircea Bolba – aflat la al doilea său meci pe bancă, de la revenire – ajung la 12 înfrângeri consecutive în seria a V-a din Liga a III-a.