Sport
A patra victorie consecutivă pentru juniorii CFR Dej
Publicat acum
9 anipe
de
Dorin CocișJuniorii CFR Dej au reușit sâmbătă să se impună, în deplasare, împotriva echipei CS „Someșul” Apahida.
CFR Dej, echipa de juniori, a reușit sâmbătă să se impună, în deplasare, cu scorul de 5-1 împotriva echipei CS „Someșul” Apahida.
Partida a debutat sâmbătă, 26 septembrie, cu începere de la ora 14:00, iar marcatorii acestei partide au fost Ionuț Poleac și Farcaș Vlăduț. Poleac a reușit să introducă balonul în poarta formației adverse de 4 ori, în timp ce Farcaș a marcat o singură dată în poarta echipei adverse.
Vă reamintim, la sfârșitul sezonului trecut, Ionuț Poleac a reușit să obțină titlul de „golgheter al campionatului de Juniori A1 din Liga a IV-a – fotbal”. Sfârșitul celei de-a patra etape din cadrul Campionatului de Juniori – Liga a IV-a îi aduce lui Poleac rezultate remarcabile – 10 goluri marcate în doar patru etape.
Rezultatul fotbaliștilor dejeni reprezintă cea de-a patra victorie consecutivă de la debutul campionatului de juniori – Liga a IV-a.
CITEȘTE ȘI:
Fotbalist al AS CFR Dej, golgheterul campionatului de juniori în Liga a IV-a – FOTO
Citește și:
O parte din elevii de la CNAM Dej au rămas fără căldură în clase! Au început orele de curs cu gecile pe ei
Tânăr din Recea Cristur, cercetat pentru DELAPIDARE. Câți bani a sustras dintr-un sac de valori
EXCLUSIV. ACCIDENT în Dej. A sustras o mașină și, cu poliția pe urmele ei, s-a răsturnat în afara drumului – FOTO/VIDEO