Eveniment
ACCIDENT în Braniștea. A ieșit cu mașina de pe drum și s-a izbit de porțile unui imobil
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/06/accident-mortal-Sintereag-masina-rasturnata-3-1024x768.jpg)
Un accident de circulație a avut loc, azi-dimineață, în localitatea bistrițeană Braniștea.
Din primele date, un autoturism condus de o femeie de 26 de ani, din Braniștea, a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu porțile unui imobil. În urma accidentului a rezultat rănirea acesteia, fiind ulterior transportată la spital.
”Echipajul de paramedici a preluat de la locul indicat o femeie cu suspiciune de fractură membru superior, dar și pe copilul acesteia, care nu prezenta mărci traumatice vizibile, pentru a fi evacuați la CPU Beclean”, a precizat ISU Bistrița.
Șoferița a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările sunt continuate de către polițiști in cadrul unui dosar penal cu privire la infracțiunea de vătămare corporală din culpă.
foto: arhivă