Eveniment
ACCIDENT în Bunești. O mașină a ieșit în afara drumului, trei răniți – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/06/accident-bunesti-masina-in-afara-drumului-1024x471.jpeg)
Un accident de circulație a avut loc azi-noapte, în jurul orei 03:55, în localitatea Bunești.
Din primele informații, un autoturism a ieșit în afara părții carosabile. În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej cu o autospecială cu modul de descarcerare, echipajul SMURD de la Punctul de Lucru Gherla, dar și polițiștii. În sprijin a venit și o ambulanță.
”Salvatorii au găsit un autoturism ieșit în afara părtii carosabile. Un adolescent de 17 ani și doi bărbați de 52 și 54 de ani au fost transportați la spital. La o primă evaluare, cu toții prezentau afecțiuni ușoare”, a precizat ISU Cluj.