Eveniment
ACCIDENT în Coplean, un autoturism a ieșit în afara părții carosabile
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
6 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/05/112-pompieri-1024x669.jpg)
Pompierii din cadrul Detașamentului Dej au fost solicitați, în această dimineață, pentru a interveni la un accident rutier petrecut pe raza localității Coplean, comuna Cășeiu.
La fața locului s-au deplasat o autospecială cu modul de descarcerare și un echipaj SMURD, unde au găsit un autoturism avariat, ieșit în afara părții carosabile, fără persoane încarcerate.
”Un bărbat a fost consultat de către echipajul SMURD la locul accidentului, care a refuzat transportul la spital. Pompierii au asigurat măsuri pentru acordarea primului ajutor calificat, de prevenire și stingere a incendiilor prin deconectarea bornelor bateriilor precum și alte măsuri specifice pentru siguranța salvatorilor și a persoanelor implicate în accident”, a precizat ISU Cluj.