Eveniment
ACCIDENT în Mintiu Gherlii, o femeie a fost dusă la spital – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/10/phonto-6-1024x768.jpeg)
Un accident rutier s-a petrecut astăzi, în jurul orei 10:10, pe raza localității Mintiu Gherlii.
La fața locului s-au deplasat o autospecială cu modul de descarcerare din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej și o ambulanță SMURD de la Punctul de Lucru Gherla.
„În accident au fost implicate două autoturisme, însă din fericire nu au existat persoane încarcerate. În urma accidentului a rezultat o singură victimă, și anume o femeie, de aproximativ 40 de ani. Aceasta a primit îngrijiri medicale și a fost transportată la spital, fiind în permanență conștientă și cooperantă”, a informat ISU Cluj.
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/10/phonto-6-1024x768.jpeg)
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/10/phonto-7-1024x768.jpeg)