Eveniment
ACCIDENT în Răscruci. Trei autovehicule implicate, o femeie la spital – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/10/accident-rascruci-3-autovehicule3.jpeg)
Un accident rutier a avut loc astăzi, în jurul orei 13:15, pe raza localității Răscruci.
Din primele date, în accident au fost implicate un autocamion și două autoturisme. La fața locului au intervenit de urgență două autospeciale și o ambulanță SMURD de terapie intensivă mobilă din cadrul ISU Cluj, dar și polițiștii.
”În urma accidentului a rezultat o singură victimă, și anume o femeie. Aceasta nu a fost încarcerată și a primit îngrijiri medicale din partea echipajului SAJ. Ulterior, va fi transportată la spital”, a informat ISU Cluj.
ACTUALIZARE: Conform IPJ Cluj, un bărbat de 61 de ani, din județul Alba, care conducea un ansamblu de vehicule dinspre Gherla spre Cluj-Napoca, din cauza faptului că nu a păstrat distanța în mers față de vehiculul care îl preceda respectiv un autoturism oprit cu intenția de a vira la stânga, a intrat în coliziune cu acesta. Autoturismul a fost proiectat într-o altă mașină, care circula pe sensul opus.
În urma accidentului, o femeie de 40 de ani din Cluj-Napoca, pasageră în autoturismul oprit pentru a efectua virajul, a fost rănită și a fost transportată la spital. Aceasta nu a putut fi testată cu etilotestul.
Testarea pentru alcool în cazul celorlalți doi șoferi a dat rezultate negative.
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/10/accident-rascruci-3-autovehicule1.jpeg)
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/10/accident-rascruci-3-autovehicule2.jpeg)
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/10/accident-rascruci-3-autovehicule3.jpeg)