Ştiri din zonă
ACCIDENT la Iclod! O mașină s-a izbit violent de un stâlp de electricitate – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/05/accident-iclod-masina-in-stalp-1.jpg)
Un accident de circulație, soldat cu o persoană rănită, a avut loc luni dimineață, în jurul orei 5:30, pe DN1C, pe raza localității Iclod.
Din primele informații, conducătorul unui autoturism, un bărbat în vârstă de 45 de ani, din Bistrița, în timp ce se deplasa pe DN1C, dinspre Dej înspre Cluj-Napoca, ajuns pe raza localității Iclod, a pierdut controlul asupra volanului, a intrat pe contrasens, a părăsit partea carosabilă și s-a izbit violent de un stâlp de electricitate, fiind proiectat și în gardul unui imobil.
În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat mai multe echipaje de prim-ajutor, dar și polițiștii.
Accidentul s-a soldat cu o persoană rănită. Victima a primit îngrijiri medicale la fața locului, fiind ulterior transportată la UPU Cluj-Napoca pentru investigații suplimentare.
Oamenii legii au demarat o anchetă în acest caz și urmează să stabilească circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul rutier.