Ştiri din zonă
ACCIDENT la ieșire din Spermezeu spre Căianu Mic. O mașină s-a răsturnat – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2024/03/accident-iesire-din-spermezeu.jpeg)
Un accident rutier a avut loc aseară, în jurul orei 21:20, la ieșirea din localitatea Spermezeu spre Căianu Mic.
Un echipaj de descarcerare, un echipaj de prim ajutor SMURD, un echipaj de la Serviciul de Ambulanță Județean Bistrița-Năsăud, dar și polițiștii au intervenit imediat la fața locului.
Din primele informații, un autoturism în care se aflau patru persoane s-a răsturnat.
”Un tânăr în vârstă de 19 ani a fost transportat la UPU SMURD Bistrița de către un echipaj de la Serviciul de Ambulanță Județean Bistrița-Năsăud. Victima prezenta un traumatism cranian (cu pierdere de conștientă)”, a informat ISU Bistrița-Năsăud.