Eveniment
ACCIDENT MORTAL la Gâlgău! Biciclist rănit grav, decedat la Spitalul Municipal Dej
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2018/10/accident-mortal-Catcau-motociclist-decedat-2-1024x768.jpg)
Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Sălaj s-au deplasat, duminică, 17 martie, în jurul orei 15:30, la un accident rutier produs în localitatea Gâlgău, în care a fost implicat un autoturism și un biciclist.
Potrivit primelor informații, un bărbat în vârstă de 79 de ani, din localitatea Gâlgău, în timp ce se deplasa cu bicicleta, nu s-a asigurat corespunzător la ieșirea de pe Drumul Județean 109F și a intrat în coliziune cu un autoturism, condus de un adolescent de 20 de ani, din județul Suceava.
În urma impactului, biciclistul a fost rănit grav. Victima a fost transportată la Spitalul Municipal Dej, însă la scurt timp a decedat.
Conducătorul auto a fost testat alcooltest, rezultatul fiind negativ.
Poliţiştii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracţiunii de ucidere din culp