Eveniment
ACCIDENT pe varianta de la Gherla. O persoană a fost RĂNITĂ – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/05/accident-Bunesti-varianta-ocolitoare-1-1024x768.jpg)
Un accident de circulație a avut loc în această după-amiază, în jurul orei 16:35, pe DN1C, în localitatea Bunești, pe varianta ocolitoare a municipiului Gherla.
Din primele informații, un conducător auto care se deplasa dinspre Dej înspre Cluj-Napoca nu s-ar fi asigurat corespunzător la schimbarea direcției de mers spre stânga și a fost acroșat de un alt autovehicul care se deplasa regulamentar din sens opus.
În urma impactului, o persoană din Cluj-Napoca, aflată în mașina care venea dinspre Dej, a avut nevoie de îngrijiri medicale. Cei doi șoferi – din Cluj-Napoca, respectiv Șintereag (județul Bistrița-Năsăud) – au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul indicând că aceștia nu au consumat băuturi alcoolice înainte de a se urca la volan.
Oamenii legii efectuează în continuare cercetări pentru a stabili circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul de pe varianta ocolitoare a municipiului Gherla.