AFC Hărman – Unirea Dej 2-2, în meciul revenirii lui Barbu pe banca dejenilor

Echipa de fotbal Unirea Dej a încheiat la egalitate, scor 2-2, partida din deplasare cu AFC Hărman. Acesta este primul punct obținut de dejeni în deplasare în noul sezon.

Întâlnirea de ieri după-amiază a contat pentru a VI-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a. În minutul 35, Robert Vasiloiu a deschis scorul pentru AFC Hărman, însă dejenii au egalat după doar patru minute, marcator fiind Andrei Moldovan. După reluare, elevii antrenați de Gheorghe Barbu au trecut la conducere, reușita aparținându-i lui Daniel Hetea (’56).

Uniriștii puteau obține prima lor victorie în deplasare, însă planurile lor au fost stricate în minutul 75. Bogdan Minciună a marcat pentru Hărman, iar partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. Totuși, a patra remiză a Unirii a adus și primul punct obținut în deplasare.