VOLEI – Unirea Dej, locul 3 la Cupa Municipiului Zalău

Echipa de volei Unirea Dej a participat în perioada 27-29 septembrie la un turneu amical desfășurat la Zalău.

Pe lângă echipa gazdă, la turneul desfășurat în Sala Sporturilor ”Gheorghe Tadici” au mai răspuns ”prezent” SCMU Craiova și CSM București. Elevii antrenați de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi s-au impus în prima zi, scor 3-2 (17, 23, -16, – 20, 12), în fața formației CSM București, însă au pierdut apoi duelul cu SCMU Craiova, 0-3 (25, 17, 19).

În ultima zi a turneului din județul vecin, Volei Municipal Zalău a învins Unirea Dej cu 3-1 (16, 18, -20, 21) și, cu victorii pe linie, a ocupat locul 1 la Cupa Municipiului Zalău. Locul secund le-a revenit celor de la SCMU Craiova, ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de Unirea Dej, în timp ce pe locul 4 s-a clasat CSM București.