Antrenorul Unirii Dej, Dragoș Militaru, după eșecul cu ”U” Cluj: ”Mergem mai departe!” – FOTO

După înfrângerea cu ”U” Cluj, scor 1-3, antrenorul Unirii Dej, Dragoș Militaru s-a declarat mulțumit doar de atitudinea avută de elevii săi în a doua repriză a jocului de la Bistrița.

”Am făcut o primă repriză modestă, începută foarte slab, practic de la 0-1, cu gol luat la al doilea corner. În a doua repriză am avut altă atitudine, culminată cu golul de 2-1, precedat de alte patru ocazii de a marca. Din păcate, lipsa de experiență – și poate de răbdare – ne-a făcut să ne aruncăm mult prea repede cu totul și a venit golul de 3-1, după o acțiune personală a lui Blejdea. Sper să luăm ce a fost bun din acest meci și să remediem cât mai repede greșelile simple pe care le facem.

Ca și concluzie, după ce am disputat meciuri cu 6 din primele 8 clasate, cred că ”U” Cluj este în primele două din punct de vedere al jocului și calității jucătorilor – echilibrați pe toate posturile, în special de la mijloc în sus. Noi mergem mai departe, căci mai avem multe meciuri de jucat și sperăm să aducem cât mai multe puncte până la pauza de iarnă”, a declarat antrenorul Dragoș Militaru.

FC Unirea Dej – acum pe locul 14, cu 12 puncte – este la numai două puncte distanță de partea superioară a clasamentului (locul 9 – Șelimbăr, 14 puncte). Runda viitoare, uniriștii vor juca pe Stadionul Municipal Dej cu Poli Timișoara. Meciul – care se va disputa fără spectatori – va avea loc duminică, 31 octombrie, de la ora 13.

Vezi mai multe imagini foto/video pe contul de Instagram fc_unireadej_oficial.