Arcada Galați a învins Unirea Dej cu 3-1 (VOLEI)

Unirea-SCMU Craiova volei

Echipa de volei Unirea Dej a cedat, scor 1-3, în fața formației Arcada Galați. Partida a contat pentru etapa a XI-a a Diviziei A1 la volei masculin.

Voleibaliștii din Dej au controlat ostilitățile în primul set și au reușit să se impună, scor 25-22. Gălățenii au revenit în joc, au turat motoarele și s-au impus în următoarele două runde cu 25-18 și 25-17, în două seturi în care dejenii nu au pus prea mari probleme și au făcut numeroase greșeli.

Elevii lui Ovidiu Macarie și Tibi Szilagyi au preluat frâiele meciului în setul patru și au reușit să își facă jocul așa cum își doreau, însă nu a fost suficient. Gălățenii și-au adjudecat, în cele din urmă, actul cu scorul de 28-26, iar Arcada – Unirea Dej s-a încheiat 3-1.

Celelalte rezultate înregistrate în această etapă:

Dinamo București – Tricolorul LMV Ploiești 1:3 (18:25, 25:22, 15:25, 22:25)

VCM LPS Piatra Neamț – ACSVM Zalău 0:3 (18:25, 21:25, 22:25)

Știința Explorări Baia Mare – AS Volei Club Caransebeș 3:1 (25:15, 25:20, 23:25, 25:18)

CVM Tomis Constanța – Universitatea Cluj 0:3 (23:25, 19:25, 15:25)

CSM București – SCM U. Craiova 0:3 (23:25, 20:25, 17:25)